Smaki Regionu

Gospodarstwo Agroturystyczne U Miodowskich w Pierszczewie

u Miodowskich Chleb z Pirsna

Gospodarstwo Agroturystyczne U Miodowskich słynie z takich wyrobów jak: swojski chleb, masło ,smalec ze skwarkami , swojskie wędliny, maślanka, kura w białym sosie. Nasz chleb ,, Z Pirsna”wypiekany jest według starej receptury przekazywanej od pokoleń. Pieczemy go w piecu opalanym drewnem. Oferujemy dwa rodzaje chleba: żytnio - pszenny oraz razowy. W 2013 r. chleb z Pirsna został wpisany na listę Produktów Tradycyjnych Województwa Pomorskiego.

ZAPRASZAJĄ
Jan i Jolanta Miodowscy
Pierszczewo 42, 83-16 Gołubie
tel.: 698-541-190
www.umiodowskich.plmiodowscy42@o2.pl

Gospodarstwo Agroturystyczne Gabrysin Przyrowie

Gospodarstwo Agroturystyczne Gabrysin słynie z wyrobu wyjątkowego musu truskawkowego, łososia z salsą truskawkową oraz śledzia korzenno z frużeliną truskawkową. Jeżeli chcesz skorzystać z tych pyszności to umów się wcześniej na nocleg.

ZAPRASZA
Gabryiela Blok
Przyrowie 14, 83-323 Kamienica Szlachecka
tel.: 605-893-193
www.gabrysin.pl, wygoda@autograf.pl


Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Ptasią Górą, Pierszczewo

Kaszuby to kraina jezior, rzek i lasów. Czysta przyroda, świeże powietrze i wspaniałe krajobrazy zachęcają do tego, by nas odwiedzić. Wizyta nad jeziorami Raduńskimi, czy w okolicach wzgórz szymbarskich nie może się jednak obejść bez spróbowania znakomitych kaszubskich dań, które możecie zjeść właśnie u nas Pod Ptasią Górą i tutaj zatrzymać się na nocleg. Polecamy: kurczaka w białym sosie, kiszkę kaszubska, śledzia opiekanego, swojskie wędliny, dżemy, jajka, mleko. Na specjalne okazje swojski chleb.

ZPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK
Mirosława i Andrzej Jaroś
Pierszczewo 79, 83-316 Gołubie
Tel.: 723-385-048, 667-977-886 e-mail: kaszuby@ptasiagora.pl, www.ptasiagora.pl


Gospodarstwo Agroturystyczne Daleko Od Szosy

swojskie-wyroby

Nasze gospodarstwo zaprasza wszystkich gości ,którzy cenią sobie świeże powietrze i wypoczynek na łonie natury. Lubią powędkować w naszym zarybionym stawie i zjeść smaczne domowe posiłki z produktów z naszego gospodarstwa. Na śniadanie podajemy jajecznice na boczku, wędliny, które sama przyrządzam. Robię sama przetwory tj. ogórki, sałatki i drzemy i pyszne obiady kaszubskie np. ziemniaki zapiekane na boczku i kiszony ogórek z siadłym mlekiem itp.

ZAPRASZAMY
Eżbieta i Grzegorz
Kaplica 8, 83-315 Kaplica
tel.: 609-180-864, tel.: 58 684-19-60
www.dalekoodszosy.org, dalekoodszosy 8@wp.pl
Facebook: Gospodarstwo Agroturystyczne Daleko Od Szosy