Smaki Regionu

Gospodarstwo Agroturystyczne U Miodowskich w Pierszczewie

Gospodarstwo Agroturystyczne U Miodowskich słynie z takich wyrobów jak: swojski chleb, masło, smalec ze skwarkami, swojskie wędliny, maślanka, kura w białym sosie. Nasz chleb "Z Pirsna" wypiekany jest według starej receptury przekazywanej od pokoleń. Pieczemy go w piecu opalanym drewnem. Oferujemy dwa rodzaje chleba: żytnio - pszenny oraz razowy. W 2013 r. chleb z Pirsna został wpisany na listę Produktów Tradycyjnych Województwa Pomorskiego.

ZAPRASZAJĄ
Jan i Jolanta Miodowscy
Pierszczewo 42, 83-16 Gołubie
tel.: 698-541-190
www.umiodowskich.plmiodowscy42@o2.pl


Gospodarstwo Agroturystyczne Gabrysin Przyrowie

Gospodarstwo Agroturystyczne Gabrysin słynie z wyrobu wyjątkowego musu truskawkowego, łososia z salsą truskawkową oraz śledzia korzenno z frużeliną truskawkową. Jeżeli chcesz skorzystać z tych pyszności to umów się wcześniej na nocleg.

ZAPRASZA
Gabryiela Blok
Przyrowie 14, 83-323 Kamienica Szlachecka
tel.: 605-893-193
www.gabrysin.pl, wygoda@autograf.pl


Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Ptasią Górą, Pierszczewo

Kaszuby to kraina jezior, rzek i lasów. Czysta przyroda, świeże powietrze i wspaniałe krajobrazy zachęcają do tego, by nas odwiedzić. Wizyta nad jeziorami Raduńskimi, czy w okolicach wzgórz szymbarskich nie może się jednak obejść bez spróbowania znakomitych kaszubskich dań, które możecie zjeść właśnie u nas Pod Ptasią Górą i tutaj zatrzymać się na nocleg. Polecamy: kurczaka w białym sosie, kiszkę kaszubska, śledzia opiekanego, swojskie wędliny, dżemy, jajka, mleko. Na specjalne okazje swojski chleb.

ZPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK
Mirosława i Andrzej Jaroś
Pierszczewo 79, 83-316 Gołubie
Tel.: 723-385-048, 667-977-886 e-mail: kaszuby@ptasiagora.pl, www.ptasiagora.pl


Gospodarstwo Agroturystyczne Daleko Od Szosy

swojskie-wyroby

Nasze gospodarstwo zaprasza wszystkich gości ,którzy cenią sobie świeże powietrze i wypoczynek na łonie natury. Lubią powędkować w naszym zarybionym stawie i zjeść smaczne domowe posiłki z produktów z naszego gospodarstwa. Na śniadanie podajemy jajecznice na boczku, wędliny, które sama przyrządzam. Robię sama przetwory tj. ogórki, sałatki i drzemy i pyszne obiady kaszubskie np. ziemniaki zapiekane na boczku i kiszony ogórek z siadłym mlekiem itp.

ZAPRASZAMY
Eżbieta i Grzegorz
Kaplica 8, 83-315 Kaplica
tel.: 609-180-864, tel.: 58 684-19-60
www.dalekoodszosy.org, dalekoodszosy 8@wp.pl
Facebook: Gospodarstwo Agroturystyczne Daleko Od Szosy


Gospodarstwo Agroturystyczne u Kaszuby

Dla każdego, kto lubi poznawać nowe smaki oraz dla tych, którzy już wcześniej spotkali regionalną wykwintność kaszubskich potraw, agroturystyka "U Kaszuby" pragnie podzielić się tradycyjnymi potrawami. Jeżeli odwiedzający nas goście będą zainteresowani kuchnią kaszubską, to z chęcią poczęstujemy smacznymi daniami z pyszności, które daje nam natura.

ZAPRASZAMY
Bożena i Ireneusz Brauer
Sarnowy 9A, gmina i powiat Kościerzyna
tel.: 693-339-040, tel.: 692-068-608
wynajempokoinakaszubach@wp.pl


Gospodarstwo Agroturystyczne u Zyty

Duszą tego miejsca jest Dziedzictwo Kulinarne. Gospodyni jest specjalistką w dziedzinie kuchni kaszubskiej, autorką książki "Smaki Kaszub" i laureatką wielu nagród w Polsce. Można tutaj skosztować pysznych kaszubskich potrwa i specjałów oraz zakupić je jako pamiątkę.

ZAPRASZAMY
Agroturystyka U Zyty
Zyta Górna
ul. Lecha Wałęsy 2
83-332 Stężyca, woj. pomorskie
tel.: 885 110 652
FB Agroturystyka u Zyty, zytagorna2@wp.pl